Aktualności

1 day ago

LKTS Luvena Luboń
Drugie w Wielkopolscepowiat.poznan.pl/drugie-w-wielkopolsce/Tenisistki stołowe LKTS Luveny Luboń zajęły drugie miejsce w finale wielkopolskiego Pucharu Polski. – W turnieju wystartowały wszystkie trzy zespoły I-ligowe z naszego regionu. Oprócz nas były to jeszcze Stella Niechan Gniezno oraz Wamet Dobry Wiązar Dąbcze. Stawkę uzupełniły liderki II ligi, czyli fairPlayce Poznań – mówi trener lubonianek, Piotr Ciszak. W półfinałach Wamet pokonał 4:0 poznanianki, a LKTS po zaciętym boju ograł 4:3 Stellę. I to właśnie zespoły z Dąbcza i Lubonia zmierzyły się w finale. W nim górą były rywalki. – Przegraliśmy 1:4, a jedyny punkt dla nas zdobyła Natalia Piechota. To druga wygrana zespołu z Dąbcza w tych rozgrywkach, który tym samym awansował do półfinału ogólnopolskiego. Wcześniej to my trzykrotnie stawaliśmy na najwyższym stopniu podium – dodaje szkoleniowiec.Tenisistki stołowe LKTS rozegrały także dwa spotkania I-ligowe. Niestety, w obu musiały przełknąć gorycz porażki. W pierwszym z nich uległy 1:9 UKS Dojlidy Białystok, co nie było wielką niespodzianka, bo rywalki to aktualne liderki rozgrywek. Honorowy punkt dla zespołu z powiatu poznańskiego wywalczyła Julia Gładysz. Dzień później lubonianki podejmowały innego faworyta, Energę Manekin Toruń. – W pierwszej rundzie spotkanie tych drużyn zakończyło się remisem. Tym razem jednak wygrały zawodniczki z Torunia 7:3. Punkty dla naszej ekipy zdobyły Anna Kubiak, Julia Gładysz i Natalia Piechota – opisuje trener Piotr Ciszak na klubowej stronie. Po tych meczach LKTS zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli grupy północnej I ligi. Najbliższy mecz lubonianki rozegrają 4 lutego w Chełmnie, z miejscową LUKS Agro Sieć.Redaktor: Tomasz SikorskiOpublikowano: 30 stycznia 2023 ... RozwińZwiń
Zobacz na facebook

3 days ago

Srebro w Finale Pucharu Polski Kobiet !W niedzielę 22 stycznia w Luboniu rozegrany został Finał Pucharu Polski Kobiet edycji województwa wielkopolskiego. W turnieju startowały trzy zespoły 1 ligowe LKTS Luvena Luboń , KS Stella Niechan Gniezno, KS Wamet Dobry Wiązar Dąbcze i liderki 2 ligi kobiet PR-S fairPlayce Poznań. W wyniku losowania w pierwszym półfinale zagrały zespoły PR-S fairPlayce Poznań i KS Wamet Dąbcze 4 do 0 wygrał zespół z 1 ligi, a w drugim półfinale zagrały drużyny 1 ligowe zespół z Lubonia wygrał z KS Stella Gniezno 4 do 3 (Anita Chudy 2, Julia Gładysz 1.5 i Wiktoria Serafin 0.5). W spotkaniu o 3 miejsce zawodniczki KS Stella Gniezno wygrały z PR-S fairPlayce Poznań 4-0. W finale gospodynię przegrały z KS Wamet Dobry wiązar Dąbcze 4 do 1 (Natalia Piechota 1). Po raz drugi z rzędu Puchar Polski Kobiet edycji województwa wielkopolskiego wywalczył zespół z Dąbcza. Wcześniej trzy zwycięstwach z rzędu w Pucharze Polski odniósł zespół LKTS Luvena Luboń. Drużyna Wamet Dobry Wiązar Dąbcze awansowała do Półfinału Ogólnopolskiego Pucharu Polski Kobiet. Gratulujemy !Piotr Ciszak ... RozwińZwiń

3 days ago

3 Grand Prix Wielkopolski Młodziczek i Młodzików – 1 miejsce Piotr Matkowski i 2 miejsce Artom Hrytsenko !W niedzielę 22 stycznia w Złotowie rozegrany został trzeci turniej z cyklu Grand Prix Wielkopolski w kategorii młodziczek i młodzików. W turnieju rywalizowało 30 młodziczek i 50 młodzików w tym sześcioosobowa reprezentacja LKTS Luvena Luboń. Zdecydowanie najlepiej zaprezentowali się Piotr Matkowski i Artom Hrystenko, którzy ostatecznie zajeli pierwsze dwie pozycję. Z kolei wychowankowie Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego Ignacy Pluskota był 9, Tymoteusz Karwat zajął miejsce 13, a Julia Stawicka i Oskar Drapiewski sklasyfikowani zostali na 17 miejscu. Warto dodać, że limit imienny na turniej Grand Prix Polski posiada Natasza Adamczyk, która sklasyfikowana jest na 10 miejscu w Polsce. Awans dzięki zwycięstwu w 3 Grand Prix Wielkopolski wywalczył Piotr Matkowski. 3 Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików odbędzie się od 3 do 5 marca w Luboniu w hali LOSIR.Gratulujemy !Piotr Ciszak ... RozwińZwiń

3 days ago

Nieudana inauguracja rundy rewanżowej w 1 lidze kobietW piątek 20 stycznia w Białymstoku rozegrany został pierwszy mecz rundy rewanżowej w 1 lidze kobiet pomiędzy liderem UKS Dojlidy Białystok, a dziewiątą drużyną LKTS Luvena Luboń. Spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy wygrali pewnie 9 do 1. Honorowy punkt dla LKTS- wywalczyła Julia Gładysz. Zespół z Lubonia wystąpił w Białymstoku bez liderki Anny Kubiak. Już w sobotę 21 stycznia Lubonianki podejmowały w sali Luvena Energa Manekin Toruń aktualnie 3 zespół ligi. W pierwszej rundzie spotkanie w Toruniu zakończyło się remisem. Tym razem wygrały zawodniczki z Torunia 7 do 3. Punkty dla gospodarzy zdobyły: Anna Kubiak, Julia Gładysz i Natalia Piechota. Zawodniczki LKTS Luvena Luboń zajmują 9 miejsce w tabeli grupy północnej. Najbliższy mecz rozegrają w sobotę 4 lutego w Chełmnie z miejscową LUKS Agro Sieć.Gratulujemy !Piotr Ciszak ... RozwińZwiń

1 week ago

Zdjęcia na osi czasu ... RozwińZwiń

2 weeks ago

III Grand Prix Wielkopolski Seniorek i Seniorów – 1 miejsce Anita Chudy, 3 miejsce Kamil Kostyk, 4 miejsce Wiktoria Serafin i 5 miejsce Natalia Piechota !W niedzielę 15 stycznia w Krzyżu Wielkopolskim rozegrane zostało 3 Grand Prix Wielkopolski Seniorek i Seniorów. Był to pierwszy turniej Grand Prix Wielkopolski w 2023 roku. W turnieju wystartowało 17 seniorek i 36 seniorów w tym 10 reprezentantów LKTS Luvena Luboń. W turnieju seniorek pierwsze miejsce wywalczyła Anita Chudy, a 4 miejsce zajęła juniorka Wiktoria Serafin, a na 5 pozycji uplasowała się Natalia Piechota, a 8 była juniorka Julia Gładysz na 12 miejscu uplasowała się Ola Nowak, a młodziczka Natasza Adamczyk sklasyfikowana została na 15 pozycji. W turnieju seniorów znakomite 3 miejsce wywalczył junior Kamil Kostyk, 15 miejsca zajął Mateusz Kowal, 21 był Maciej Wernicki, a na 25 pozycji uplasował się Damian Pyśk. Anita Chudy wywalczyła awans do 3 Grand Prix Polski Seniorek, który odbędzie się w Gdańsku od 27 do 29 stycznia.Gratulujemy !Piotr Ciszak ... RozwińZwiń